RWR84S6810FMBSL
Mfr.Part #
RWR84S6810FMBSL
Description
RES 681 OHM 7W 1% WW AXIAL
Width :
7.92mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
7W
Published :
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Failure Rate :
M (1%)
Lead Length :
38.1mm
Length :
22.225mm
Resistance :
681Ohms
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
7W
Power Rating :
7W
Datasheets
RWR84S6810FMBSL
Vishay / Dale RWR84S6810FMBSL
681Ohms, 7W, Wirewound,