RWR84S6651FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S6651FRBSL
Description
RES 6.65K OHM 7W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Power Rating :
7W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
6.65kOhms
Width :
7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
7W
Datasheets
RWR84S6651FRBSL
Vishay / Dale RWR84S6651FRBSL
6.65kOhms, 7W, Wirewound,