RWR84S6191FMRSL
Mfr.Part #
RWR84S6191FMRSL
Description
RES 6.19K OHM 7W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
M (1%)
Width :
7.92mm
Resistance :
6.19kOhms
Package / Case :
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
7W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Datasheets
RWR84S6191FMRSL
Vishay / Dale RWR84S6191FMRSL
6.19kOhms, 7W, Wirewound,