RWR84S5R49FRRSL
Mfr.Part #
RWR84S5R49FRRSL
Description
RES 5.49 OHM 7W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
5.49Ohms
Power Rating :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
7W
Width :
7.92mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RWR84S5R49FRRSL
Vishay / Dale RWR84S5R49FRRSL
5.49Ohms, 7W, Wirewound,