RWR84S5620FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S5620FRBSL
Description
RES 562 OHM 7W 1% WW AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
7W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Resistance :
562Ohms
Package / Case :
Power Rating :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
7.92mm
Tolerance :
±1%
Length :
22.225mm
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR84S5620FRBSL
Vishay / Dale RWR84S5620FRBSL
562Ohms, 7W, Wirewound,