RWR84S5231FRRSL
Mfr.Part #
RWR84S5231FRRSL
Description
RES 5.23K OHM 7W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
5.23kOhms
Width :
7.92mm
Power Rating :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
7W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
7W
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR84S5231FRRSL
Vishay / Dale RWR84S5231FRRSL
5.23kOhms, 7W, Wirewound,