RWR84S4870FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S4870FSRSL
Description
RES 487 OHM 7W 1% WW AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
7W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
22.225mm
Published :
Width :
7.92mm
Resistance :
487Ohms
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Package / Case :
Power Rating :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RWR84S4870FSRSL
Vishay / Dale RWR84S4870FSRSL
487Ohms, 7W, Wirewound,