RWR84S4701FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S4701FRBSL
Description
RES 4.7K OHM 7W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Length :
22.225mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
7.92mm
Power Rating :
7W
Power (Watts) :
7W
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.7kOhms
Datasheets
RWR84S4701FRBSL
Vishay / Dale RWR84S4701FRBSL
4.7kOhms, 7W, Wirewound,