RWR84S4021FSBSL
Mfr.Part #
RWR84S4021FSBSL
Description
RES 4.02K OHM 7W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
7W
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Width :
7.92mm
Resistance :
4.02kOhms
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Rating :
7W
Datasheets
RWR84S4021FSBSL
Vishay / Dale RWR84S4021FSBSL
4.02kOhms, 7W, Wirewound,