RWR84S3R32FSBSL
Mfr.Part #
RWR84S3R32FSBSL
Description
RES 3.32 OHM 7W 1% WW AXIAL
Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Lead Free :
Contains Lead
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
3.32Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Power Rating :
7W
Feature :
Military, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
7W
Width :
7.92mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Published :
Max Power Dissipation :
7W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
22.225mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR84S3R32FSBSL
Vishay / Dale RWR84S3R32FSBSL
3.32Ohms, 7W, Wirewound,