RWR84S3921FRRSL
Mfr.Part #
RWR84S3921FRRSL
Description
RES 3.92K OHM 7W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
7W
Package / Case :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
7W
Resistance :
3.92kOhms
Datasheets
RWR84S3921FRRSL
Vishay / Dale RWR84S3921FRRSL
3.92kOhms, 7W, Wirewound,