RWR84S37R1FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S37R1FRBSL
Description
RES 37.1 OHM 7W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
7W
Length :
22.225mm
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Width :
7.92mm
Resistance :
37.1Ohms
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Datasheets
RWR84S37R1FRBSL
Vishay / Dale RWR84S37R1FRBSL
37.1Ohms, 7W, Wirewound,