RWR84S3320FSB12
Mfr.Part #
RWR84S3320FSB12
Description
RES 332 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance :
332Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Width :
7.92mm
Max Power Dissipation :
7W
Lead Length :
38.1mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Military, Moisture Resistant
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
22.225mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
7W
Diameter :
7.92mm
Published :
Datasheets
RWR84S3320FSB12
Vishay / Dale RWR84S3320FSB12
Through Hole 332Ohms, 7W, Wirewound,