RWR84S29R4FRRSL
Mfr.Part #
RWR84S29R4FRRSL
Description
RES 29.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance :
29.4Ohms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Width :
7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
22.225mm
Datasheets
RWR84S29R4FRRSL
Vishay / Dale RWR84S29R4FRRSL
29.4Ohms, 7W, Wirewound,