RWR84S27R4FRS73
Mfr.Part #
RWR84S27R4FRS73
Description
RES 27.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
7W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
7.92mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Diameter :
7.92mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Mount :
Through Hole
Resistance :
27.4Ohms
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
7W
Published :
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power (Watts) :
7W
Datasheets
RWR84S27R4FRS73
Vishay / Dale RWR84S27R4FRS73
Through Hole 27.4Ohms, 7W, Wirewound,