RWR84S2500BRRSL
Mfr.Part #
RWR84S2500BRRSL
Description
RES 250 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Length :
22.225mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Resistance :
250Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
7.92mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
7W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
7W
Datasheets
RWR84S2500BRRSL
Vishay / Dale RWR84S2500BRRSL
250Ohms, 7W, Wirewound,