RWR84S2500BRBSL
Mfr.Part #
RWR84S2500BRBSL
Description
RES 250 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Resistance :
250Ohms
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Power Dissipation :
7W
Length :
22.225mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
7.92mm
Power Rating :
7W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±0.1%
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power (Watts) :
7W
Datasheets
RWR84S2500BRBSL
Vishay / Dale RWR84S2500BRBSL
250Ohms, 7W, Wirewound,