RWR84S24R9FSS73
Mfr.Part #
RWR84S24R9FSS73
Description
RES 24.9 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance :
24.9Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
22.225mm
Power Rating :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
7.92mm
Max Power Dissipation :
7W
Power (Watts) :
7W
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Published :
Width :
7.92mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR84S24R9FSS73
Vishay / Dale RWR84S24R9FSS73
Through Hole 24.9Ohms, 7W, Wirewound,