RWR84S24R3FRRSL
Mfr.Part #
RWR84S24R3FRRSL
Description
RES 24.3 OHM 7W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Width :
7.92mm
Length :
22.225mm
Power Rating :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
7W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
7W
Resistance :
24.3Ohms
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RWR84S24R3FRRSL
Vishay / Dale RWR84S24R3FRRSL
24.3Ohms, 7W, Wirewound,