RWR84S24R3DSBSL
Mfr.Part #
RWR84S24R3DSBSL
Description
RES 24.3 OHM 7W 0.5% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power Rating :
7W
Width :
7.92mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
24.3Ohms
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±0.5%
Length :
22.225mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR84S24R3DSBSL
Vishay / Dale RWR84S24R3DSBSL
24.3Ohms, 7W, Wirewound,