RWR84S22R1FRRSL
Mfr.Part #
RWR84S22R1FRRSL
Description
RES 22.1 OHM 7W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Width :
7.92mm
Power Rating :
7W
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
7W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
22.1Ohms
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Datasheets
RWR84S22R1FRRSL
Vishay / Dale RWR84S22R1FRRSL
22.1Ohms, 7W, Wirewound,