RWR84S2211FRRSL
Mfr.Part #
RWR84S2211FRRSL
Description
RES 2.21K OHM 7W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
7.92mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
7W
Power Rating :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
2.21kOhms
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Datasheets
RWR84S2211FRRSL
Vishay / Dale RWR84S2211FRRSL
2.21kOhms, 7W, Wirewound,