RWR84S2150FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S2150FRBSL
Description
RES 215 OHM 7W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
215Ohms
Max Power Dissipation :
7W
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
7W
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
7W
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
7.92mm
Datasheets
RWR84S2150FRBSL
Vishay / Dale RWR84S2150FRBSL
215Ohms, 7W, Wirewound,