RWR84S2050FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S2050FSRSL
Description
RES 205 OHM 7W 1% WW AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power Rating :
7W
Width :
7.92mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
205Ohms
Max Power Dissipation :
7W
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
7W
Datasheets
RWR84S2050FSRSL
Vishay / Dale RWR84S2050FSRSL
205Ohms, 7W, Wirewound,