RWR84S2050FSBSL
Mfr.Part #
RWR84S2050FSBSL
Description
RES 205 OHM 7W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
205Ohms
Tolerance :
±1%
Width :
7.92mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
7W
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
7W
Datasheets
RWR84S2050FSBSL
Vishay / Dale RWR84S2050FSBSL
205Ohms, 7W, Wirewound,