RWR84S1R58FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S1R58FRBSL
Description
RES 1.58 OHM 7W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
22.225mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Power Dissipation :
7W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
1.58Ohms
Power Rating :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Bulk
Width :
7.92mm
Supplier Device Package :
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR84S1R58FRBSL
Vishay / Dale RWR84S1R58FRBSL
1.58Ohms, 7W, Wirewound,