RWR84S1R33FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S1R33FSRSL
Description
RES 1.33 OHM 7W 1% WW AXIAL
Width :
7.92mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
1.33Ohms
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
7W
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
7W
Power Rating :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Datasheets
RWR84S1R33FSRSL
Vishay / Dale RWR84S1R33FSRSL
1.33Ohms, 7W, Wirewound,