RWR84S19R1FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S19R1FSRSL
Description
RES 19.1 OHM 7W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
7.92mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Length :
22.225mm
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
7W
Power (Watts) :
7W
Feature :
Military, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
19.1Ohms
Datasheets
RWR84S19R1FSRSL
Vishay / Dale RWR84S19R1FSRSL
19.1Ohms, 7W, Wirewound,