RWR84S19R1FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S19R1FRBSL
Description
RES 19.1 OHM 7W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
250°C
Military, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Max Power Dissipation :
7W
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±1%
Published :
Width :
7.92mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
22.225mm
Power Rating :
7W
Resistance :
19.1Ohms
Datasheets
RWR84S19R1FRBSL
Vishay / Dale RWR84S19R1FRBSL
19.1Ohms, 7W, Wirewound,