RWR84S1821FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S1821FRBSL
Description
RES 1.82K OHM 7W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Resistance :
1.82kOhms
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
250°C
Width :
7.92mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
7W
Power (Watts) :
7W
Datasheets
RWR84S1821FRBSL
Vishay / Dale RWR84S1821FRBSL
1.82kOhms, 7W, Wirewound,