RWR84S17R4FRRSL
Mfr.Part #
RWR84S17R4FRRSL
Description
RES 17.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Width :
7.92mm
2
Length :
22.225mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
7W
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
17.4Ohms
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RWR84S17R4FRRSL
Vishay / Dale RWR84S17R4FRRSL
17.4Ohms, 7W, Wirewound,