RWR84S17R4FRB12
Mfr.Part #
RWR84S17R4FRB12
Description
RES 17.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
17.4Ohms
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Package / Case :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Diameter :
7.92mm
Width :
7.92mm
Power Rating :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
22.225mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Max Operating Temperature :
250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
7W
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RWR84S17R4FRB12
Vishay / Dale RWR84S17R4FRB12
Through Hole 17.4Ohms, 7W, Wirewound,