RWR84S1501FRRSL
Mfr.Part #
RWR84S1501FRRSL
Description
RES 1.5K OHM 7W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
7W
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
22.225mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Width :
7.92mm
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Published :
Resistance :
1.5kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR84S1501FRRSL
Vishay / Dale RWR84S1501FRRSL
1.5kOhms, 7W, Wirewound,