RWR84S1370FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S1370FRBSL
Description
RES 137 OHM 7W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power Rating :
7W
Length :
22.225mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Published :
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
137Ohms
Power (Watts) :
7W
Width :
7.92mm
Datasheets
RWR84S1370FRBSL
Vishay / Dale RWR84S1370FRBSL
137Ohms, 7W, Wirewound,