RWR84S10R0BSRSL
Mfr.Part #
RWR84S10R0BSRSL
Description
RES 10 OHM 0.1% 7W AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
Feature :
Military, Moisture Resistant
Width :
7.92mm
Power Rating :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Resistance :
10Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
22.225mm
Datasheets
RWR84S10R0BSRSL
Vishay / Dale RWR84S10R0BSRSL
10Ohms, 7W, Wirewound,