RWR84S10R0BRBSL
Mfr.Part #
RWR84S10R0BRBSL
Description
RES 10 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Tolerance :
±0.1%
Length :
22.225mm
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power Rating :
7W
Failure Rate :
R (0.01%)
Feature :
Military, Moisture Resistant
Published :
Power (Watts) :
7W
Width :
7.92mm
Max Power Dissipation :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
10Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Datasheets
RWR84S10R0BRBSL
Vishay / Dale RWR84S10R0BRBSL
10Ohms, 7W, Wirewound,