RWR84NR332FSBSL
Mfr.Part #
RWR84NR332FSBSL
Description
RES 0.332 OHM 7W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
332mOhms
Power (Watts) :
7W
Width :
7.92mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
7W
Datasheets
RWR84NR332FSBSL
Vishay / Dale RWR84NR332FSBSL
332mOhms, 7W, Wirewound,