RWR84NR200FPRSL
Mfr.Part #
RWR84NR200FPRSL
Description
RES 0.2 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Power Rating :
7W
Resistance :
200mOhms
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Failure Rate :
P (0.1%)
Width :
7.92mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR84NR200FPRSL
Vishay / Dale RWR84NR200FPRSL
200mOhms, 7W, Wirewound,