RWR84NR130FRB12
Mfr.Part #
RWR84NR130FRB12
Description
RES 0.13 OHM 7W 1% WW AXIAL
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR84N
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
22.225mm
Resistance :
130mOhms
Max Power Dissipation :
7W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Power Rating :
7W
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Width :
7.92mm
Power (Watts) :
7W
Datasheets
RWR84NR130FRB12
Vishay / Dale RWR84NR130FRB12
130mOhms, 7W, Wirewound,