RWR84N4321FSB12
Mfr.Part #
RWR84N4321FSB12
Description
RES 4.32K OHM 7W 1% WW AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Diameter :
7.92mm
Power Rating :
7W
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR84N
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Width :
7.92mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
7W
Power (Watts) :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
22.225mm
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
4.32kOhms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR84N4321FSB12
Vishay / Dale RWR84N4321FSB12
Through Hole 4.32kOhms, 7W, Wirewound,