RWR84N4321FRS73
Mfr.Part #
RWR84N4321FRS73
Description
RES 4.32K OHM 7W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
22.225mm
Number of Terminations :
2
Diameter :
7.92mm
Mount :
Through Hole
Power Rating :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Width :
7.92mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
7W
Resistance :
4.32kOhms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Datasheets
RWR84N4321FRS73
Vishay / Dale RWR84N4321FRS73
Through Hole 4.32kOhms, 7W, Wirewound,