RWR84N2R49FRRSL
Mfr.Part #
RWR84N2R49FRRSL
Description
RES 2.49 OHM 7W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
7.92mm
Resistance :
2.49Ohms
Power Rating :
7W
Published :
Power (Watts) :
7W
Length :
22.225mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
7W
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR84N2R49FRRSL
Vishay / Dale RWR84N2R49FRRSL
2.49Ohms, 7W, Wirewound,