RWR84N2R00FRBSL
Mfr.Part #
RWR84N2R00FRBSL
Description
RES 2 OHM 1% 7W AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
2Ohms
Width :
7.92mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Lead Length :
38.1mm
Length :
22.225mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
7W
Datasheets
RWR84N2R00FRBSL
Vishay / Dale RWR84N2R00FRBSL
2Ohms, 7W, Wirewound,