RWR84N2500FSBSL
Mfr.Part #
RWR84N2500FSBSL
Description
RES 250 OHM 7W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
7W
Width :
7.92mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Length :
22.225mm
Resistance :
250Ohms
Datasheets
RWR84N2500FSBSL
Vishay / Dale RWR84N2500FSBSL
250Ohms, 7W, Wirewound,