RWR84N24R9FSBSL
Mfr.Part #
RWR84N24R9FSBSL
Description
RES 24.9 OHM 7W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
7.92mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Power Rating :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Power Dissipation :
7W
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
24.9Ohms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
22.225mm
Datasheets
RWR84N24R9FSBSL
Vishay / Dale RWR84N24R9FSBSL
24.9Ohms, 7W, Wirewound,