RWR84N24R9FSB12
Mfr.Part #
RWR84N24R9FSB12
Description
RES 24.9 OHM 7W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Diameter :
7.92mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
7W
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
24.9Ohms
Power Rating :
7W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
7.92mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Length :
22.225mm
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
7W
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Datasheets
RWR84N24R9FSB12
Vishay / Dale RWR84N24R9FSB12
Through Hole 24.9Ohms, 7W, Wirewound,