RWR84N2210FSBSL
Mfr.Part #
RWR84N2210FSBSL
Description
RES 221 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance :
221Ohms
Power (Watts) :
7W
Width :
7.92mm
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±1%
Length :
22.225mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR84N2210FSBSL
Vishay / Dale RWR84N2210FSBSL
221Ohms, 7W, Wirewound,