RWR84N2001FRBSL
Mfr.Part #
RWR84N2001FRBSL
Description
RES 2K OHM 7W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
7W
Power (Watts) :
7W
Resistance :
2kOhms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
22.225mm
Power Rating :
7W
Width :
7.92mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Datasheets
RWR84N2001FRBSL
Vishay / Dale RWR84N2001FRBSL
2kOhms, 7W, Wirewound,