RWR84N19R3BRB12
Mfr.Part #
RWR84N19R3BRB12
Description
RES 19.3 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Length :
22.225mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR84N
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Diameter :
7.92mm
Composition :
Wirewound
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Width :
7.92mm
Published :
Resistance :
19.3Ohms
Mount :
Through Hole
Power Rating :
7W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
RWR84N19R3BRB12
Vishay / Dale RWR84N19R3BRB12
Through Hole 19.3Ohms, 7W, Wirewound,