RWR84N16R2FMBSL
Mfr.Part #
RWR84N16R2FMBSL
Description
RES 16.2 OHM 7W 1% WW AXIAL
Axial
Brand :
Amphenol SGX Sensortech
Features :
Power (Watts) :
7W
Product Category :
Air Quality Sensors
Height - Seated (Max) :
Subcategory :
Sensors
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Resistance :
16.2 Ohms
Other Names :
RWR84N16R2FMBSL-MIL
Amphenol
Tolerance :
±1%
Product Type :
Air Quality Sensors
Size / Dimension :
0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RWR84N16R2FMBSL
Vishay / Dale RWR84N16R2FMBSL
16.2 Ohms, 7W, Wirewound,